Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Load Capacity | 60KVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Output Voltage | 400 v |
| Frequency | 50 hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Stabilizer Bypass | Automatic |
| Brand | Servo |
| Mounting | Floor Mounted |
| Power | 5000 w |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Control Type | Digital |
Oil Cooled Servo Stabilizers 3 phase 60 kva
Working range: 295v - 465v
Output: 400v
Transaction charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Type | Automatic |
| Brand | VISTA POWER |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Power | 300KVA |
| Overload Capacity | 100 % |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Speed Correction | 60 v/sec |
| Display Type | Digital |
| Phase | 3 phase |
300 kva 3 phase oil cooled servo voltage stabilizer
Working range: 295v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRAWe are one of the prominent manufacturers and exporters of a wide range of electrical and electronic equipments being used for power conditioning. These are manufactured utilizing high grade raw material that is sourced from reliable vendors to make these in compliance with ISO 9001:2008 and IS: 9815-94 standards. Being suitable for various industry and commercial usage, these are widely appreciated for environment friendly, low running cost, high efficiency and over-load capacity attributes. Our range encompasses electronic equipments, industrial electronic equipment, electrical equipments, distribution transformer, power distribution transformer, constant voltage transformer, voltage stabilizers, servo voltage stabilizers, digital inverter and online UPS.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Type | Automatic |
| Brand | VISTA POWER |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Power | 300KVA |
| Overload Capacity | 100 % |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Speed Correction | 60 v/sec |
| Display Type | Digital |
| Phase | 3 phase |
300 kva 3 phase oil cooled servo voltage stabilizer
Working range: 295v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Type | Automatic |
| Brand | VISTA POWER |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Power | 300KVA |
| Overload Capacity | 100 % |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Speed Correction | 60 v/sec |
| Display Type | Digital |
| Phase | 3 phase |
300kva Three Phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer
Working range: 340v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Type | Automatic |
| Brand | VISTA POWER |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Power | 30 kva |
| Overload Capacity | 100 % |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Speed Correction | 60 v/sec |
| Display Type | Digital |
| Phase | 3 phase |
30kva Three Phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer 295v - 465v
Working range: 295v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Delivery Time: 5days
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Load Capacity | 250KVA |
| Phase | Three Phase |
| Input Voltage | 340-480 v |
| Output Voltage | 400 v |
| Frequency | 50 hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Stabilizer Bypass | Automatic |
| Brand | Servo |
| Mounting | Floor Mounted |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Control Type | Digital |
300kva Three Phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer
Working range: 340v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 200KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Input Voltage Range | 340–470 V |
| Output Voltage | 400 V |
| Control Type | Automatic |
| Mounting Type | Floor |
| Enclosure | Indoor |
| Cooling Oil Type | Transformer Oil |
| Warranty | 2 Year |
200 Kva Three Phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer
Working range: 295v - 495v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 150 kVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Input Voltage Range | 340–470 V |
| Output Voltage | 400 V |
| Control Type | Automatic |
| Mounting Type | Floor |
| Enclosure | Indoor |
| Cooling Oil Type | Transformer Oil |
| Warranty | 2 Year |
150kva Three phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer
Working range: 295v - 495v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 300KVA |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Input Voltage Range | 340–470 V |
| Output Voltage | 400 V |
| Control Type | Automatic |
| Mounting Type | Floor |
| Enclosure | Indoor |
| Cooling Oil Type | Transformer Oil |
| Warranty | 2 Year |
300kva Three Phase Oil Cooled Servo Voltage Stabilizer
Working range: 340v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 250 kva |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Oil Cooled |
| Input Voltage Range | 340–470 V |
| Output Voltage | 400 V |
| Control Type | Digital Servo |
| Mounting Type | Floor |
| Enclosure | Indoor |
| Cooling Oil Type | Transformer Oil |
| Warranty | 1 Year |
250 kva 3 phase oil cooled servo voltage stabilizer
Working range: 295v - 495v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA