Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 22.5KVA |
| Input Voltage | 340-480 V |
| Output Voltage | 400V |
| Output Voltage Tolerance | ±1 % |
| Brand | VISTA POWER |
| Application | Elevators, Medical Equipment, Industrial Plants, Textile Machinery, Motors, Laboratories, CNC Machines, Compressors |
| Overload Current | 100 A |
| Efficiency | 98 % |
| Display Type | Digital |
| Operating Temperature | 0-50 degree c |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Phase | Three Phase |
| Type | Servo |
22.5kva Three Phase Air Cooled Servo Voltage Stabilizer 295v - 465v
Working range: 295v - 465v
Output: 400v
Transportation charges: EXTRA
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Brand | VISTA POWER |
| Capacity | 15 KVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Voltage | 170V-270V |
| Output Voltage | 230V |
| Control Type | Digital controller |
| Place Of Origin | FLOOR |
| Current Type | 40AMPS |
| Weight | 36KG |
| Warranty | 2-YEARS |
| Frequency | 50HZ |
| Shipping Available | Yes I Ship |
| I Also Provide | On Lease or Rent |
| Efficiency | 100% |
Additional Information: